O PROJEKTU

 • Název projektu

  • Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji
 • Poskytovatel dotace

  • MŠMT
 • reg. č. projektu

  • CZ.1.07/1.1.00/44.0001
 • Přidělená dotace

  • 2 485 173,33 Kč
 • Termín realizace

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Setkání ve společnosti Continental Automotive Czech Republic s.r.o v Jičíně

Ve společnosti Continental Automotive v Jičíně proběhlo 22.1.2015 další setkání zástupů středních a základních škol  v rámci projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Královéhradeckém kraji, který realizuje Vyšší odborná a střední průmyslová škola v Jičíně.

V úvodu přivítal přítomné ředitel společnosti Continental Automotive Jičín Ladislav Drážný a představil vizi a plány společnosti v Jičíně. V nejbližších letech dojde k rozšíření výrobních kapacit společnosti a spolu s tím bude navýšen i počet zaměstnanců.

Za Vyšší odbornou školu a střední průmyslovou školu v Jičíně přivítala zástupce škol paní Alena Žalská. Obě strany si vzájemně poděkovali za dosavadní spolupráci zejména za podporu oboru mechatronika na VOŠ a SPŠ Jičín, dále potom za školení zaměstnanců a studentských praxích.

Prezentací na téma „Závodníkem po vyučování“ pokračoval v programu pan Jaromír Vaníček a představil projekt závodního simulátoru, který vyvíjí studenti z Jičínské průmyslové školy v rámci školního kroužku. Vzniká zde reálný simulátor závodního vozu, který bude věrně simulovat síly a přetížení a poskytovat kvalitní obraz a zvuk.

Dále v programu vystoupil pan Jiří Šafránek s prezentací na téma „Učební pomůcky pro výuku automatizace a mechatroniky“, kde představil moderní školní pomůcky využívané ve výuce napříč obory elektrotechnika a mechatronika na Vyšší odborné a střední průmyslové škole v Jičíně. Velkou část těchto technologií používá také Jičínský závod na své výrobní lince.

Portfolio výrobků společnosti Continental Automotive v Jičíně dále představil bývalý student a současný zaměstnanec společnosti pan Petr Kašpar.

Následovala exkurze po závodě Continental v Jičíně, kde bylo možné shlédnout montážní halu s moderními automatizovanými výrobními linkami, vývojové oddělení i zkušebnu. Ročně se zde vyrobí více než devět milionů brzdových posilovačů a obrat firmy se pohybuje okolo deseti miliard korun. Z dalších výrobků, jejichž vývoj bylo možné při prohlídce závodu shlédnout. Jmenujme například elektrickou vakuovou pumpu, elektrickou ruční brzdu, brzdové hadice nebo nádržky na brzdovou kapalinu. Během exkurze zaznělo plno zajímavých dotazů, na které odpovídal průvodce pan Zdeněk Svoboda.

Po prohlídce závodu následovala prezentace paní Alexandry Brožkové na téma obsazování nových pracovních míst a požadavků na nové zaměstnance.  Zde byl i prostor pro diskuzi na téma vzájemné spolupráce středních a základních škol s firmami v regionu.

Pan Jaroslav Pražák nám na závěr představil i ostatní závody Continental, které má tato firma rozmístěné po celém světě a s vizí další vzájemné spolupráce setkání ukončil.

Continental Automotive Jičín

Prezentace "Závodníkem po vyčování"

publikováno 28.01.2015