O PROJEKTU

 • Název projektu

  • Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji
 • Poskytovatel dotace

  • MŠMT
 • reg. č. projektu

  • CZ.1.07/1.1.00/44.0001
 • Přidělená dotace

  • 2 485 173,33 Kč
 • Termín realizace

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

IV. setkání v Seco GROUP a.s.

Setkání ve společnosti Seco GROUP a.s. 1.10.2014

Ve středu 1. října se uskutečnilo v pořadí již čtvrté projektové setkání v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Královéhradeckém kraji. Tentokráte se účastníci sešli v Jičínské firmě Seco GROUP a.s., které nám poskytlo své zázemí.

V úvodní části vystoupila Ing. Alena Žalská, ředitelka VOŠ a SPŠ Jičín, která uvítala přítomné a dále je seznámila s procesem přijímacího řízení na střední školy v Královéhradeckém kraji a nabídla základním školám možnosti přípravy jejich studentů. Poté následovala diskuze o možnostech spolupráce mezi středními a základními školami pro přípravu žáků k přijímacímu řízení.

Následoval uvítací proslov zástupce společnosti pana Josefa Masopusta  a Bc. Bořka Kučery, ředitele divize strojírny. Představili nám společnost Seco Group a.s. a její výrobní program žací techniky, strojírny, slévárny a dopravy. Dále pan Kučera seznámil přítomné s firemním kodexem a možností zaměstnání ve společnosti. Následně probíhala diskuze o požadavcích na absolventy a možnostech jejich uplatnění ve společnosti.

V další části vystoupil pan Ing. Miroslav Vavroušek z VOŠ a SPŠ Jičín s přednáškou technického kreslení v počítačovém programu Pro/Engineer. Po skončení přednášky studenti 4. ročníku Tomáš Blažek a Jaromír Patočka z oboru Strojírenství se zaměřením na mechatroniku předvedli dovednosti získané v rámci kroužku Robotika – Bioloid. Jejich naprogramovaní roboti ze stavebnic Lego Mindstorms a Bioloid všechny zaujali. V diskuzi o volnočasových aktivitách pro děti ze základních škol byli přítomní seznámeni s možností účasti na zájmových kroužcích na střední škole VOŠ a SPŠ Jičín. Žáci se zde mohou účastnit kroužků Robotika, Objektové programování v Javě, Elektron či šachového kroužku.

Po krátké přestávce proběhla návštěva samotného provozu divize strojírny, kde bylo možné shlédnout výrobní linku na žací techniku, lakovací poloautomatickou linku, pracoviště robotického svařování a nové boxy na ruční svařování. Divize strojírna nabízí technologie na zpracování kovových materiálů, které kromě tradiční výroby vlastních strojů využívá i pro zakázkovou výrobu a kooperace.

Účastníci hodnotili toto setkání jako přínosné zejména v možnosti spolupráce základních a středních škol formou volnočasových aktivit s možností představit náplň kroužků přímo na základní škole. Díky návštěvě provozu firmy, měli možnost shlédnout výrobní linku a domluvit si exkurze pro své žáky a tím jim zatraktivnit výuku.

Seco Group a.s.

publikováno 8.10.2014